Bu sayfadaki veriler önbilgi amacıyla ortalama veriler baz alınarak oluşturulmaktadır. Yatırım tavsiyesi içermemektedir.

İnşaat Alanı Hesaplayıcı

Ana Sayfa Hesaplama

Bu bölümde yapılan hesaplama izin verilen maksimum "0.00 (sıfır)" kot üstü brüt inşaat alanını göstermektedir.  • (1)Arsanızın alanına Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü Parsel Sorgu Uygulaması'ndan ulaşabilirsiniz. Parsel Sorgu
  • (2)Arsanızın emsal bilgisine ilgili belediye İmar Müdürlüklerinden veya E-İmar sayfalarından ulaşabilirsiniz.
  • (3) Emsal harici alanlar imar planına göre değişkenlik gösterebilmekle birlikte, Planlı Alanlar İmar Yönetmeliği'ne göre en fazla %30 olarak uygulanmaktadır.

"0 kotu üzeri maksimum inşaat alanı":


Ürün Dağılımı Hesaplayıcı

Ana Sayfa Hesaplama

Bu bölümde yapılan hesaplama verilen dağılıma göre yaklaşık olarak ürün adetini göstermektedir.

Bu alanda adet bazında istenilen %'lik ürün dağılımının girilmesi gerekmektedir. Örneğin; projede 1+1 ürün olması istenmiyorsa "%0", 2+1 ürünler projenin yarısı kadar "%50", kalan alanda eşit oranda 3+1 ve 4+1 "%25"er olarak girilmelidir.

İnşaat Maliyeti Hesaplayıcı

Ana Sayfa Hesaplama

Bu bölümde yapılan hesaplama yaklaşık inşaat maliyetini göstermektedir.

İnşaat maliyeti birçok değişkene bağlı olduğu için bu hesaplama yalnızca fikir vermek amaçlıdır. Bir profesyonel tarafından kalem kalem yapılan bir hesaplama çok daha isabetli olacaktır. Bizlere veya bir başka uzmana danışmanızı tavsiye ederiz. Bu hesaplama orta-orta lüks bir segmentteki konut sitesi için yaklaşık maliyet aralığı vermektedir.


Gelir Hesaplayıcı

Ana Sayfa Hesaplama

Bu bölümde hesaplama yapabilmek için bölgenizdeki brüt m² rayiç bedelini bilmeniz gerekmektedir.

Bu bedeli öğrenebilmek için satışta olan projelerin brüt m² fiyatlarından yararlanabilir, yada endeksa.com vb. emlak sitelerinden öğrenebilirsiniz.

Haberiniz olsun!!!

İletişim

Fenerbahçe, Iğrıp Sk. No:13, 34726 Kadıköy/İstanbul

bilgi@arsafiz.com

Bizi Takip Edin

© ARSAFİZ. All Rights Reserved. Designed by HTML Codex